GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 2415121
*
nr 241 5121
Urna
Kina, keramik, H22
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:08
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
*
Urna
nr 241 5121
Urna
Kina, keramik, H22
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2003 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41 -
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:08 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53